Uczniowie Szkoły Podstawowej z klasy II i III biorą udział w projekcie ŁAPACZE KULTURY "Współfinansowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2018

„Łapacze Kultury” pozwolą dzieciom na osobisty kontakt ze sztuką, która ma dla nich stać się polem inspiracji. Pomysł wejścia teatru do szkoły wynika z potrzeby spotkania dzieci ze sztuką i włączenia ich jako aktywnych uczestników w kulturę.

„Łapacze Kultury” to projekt składający się z trzech etapów, do tego projektu zostały zaproszone trzy szkoły z powiatu kaliskiego i ostrowskiego. W każdej szkole partnerskiej odbędą się dziewięciogodzinne warsztaty z wybraną klasą, tworząc przestrzeń do wspólnej ekspresji twórczej. W trakcie warsztatów młodzi widzowie przeistoczą się w twórców: aktorów, reżyserów i scenografów.

Projekt został podzielony na trzy Etapy:

  1. Teatr i Aktor
  2. Zespół Twórców
  3. Klasa dla Klasy

Projektowi towarzyszy założenie uczenia się przez praktykę oraz budowania więzi z kulturą przez zabawę.  Picasso powiedział: „Wszystkie dzieci rodzą się artystami”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi wiemy, że działania artystyczne są najlepszym narzędziem przełamującym bariery i nauki kreatywnego rozwiązywania problemów. Według nas wszystkie dzieci mają ogromne talenty, trzeba tylko zapalić w nich iskrę. Kreatywność  w edukacji powinna być tak samo istotna jak nauka pisania i czytania. Powinniśmy traktować ją na równi i pozwalać dzieciom na jej rozwój.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Uczniowie Szkoły Podstawowej z klasy II i III biorą udział w projekcie ŁAPACZE KULTURY

    Uczniowie Szkoły Podstawowej z klasy II i III biorą udział w projekcie ŁAPACZE KULTURY