Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kokaninie

Szkoła

Artykuły

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2023

Jak co roku w ZSP Kokanin wielkie święto – Narodowe Święto Niepodległości! 11 listopada 2023 biało-czerwone barwy ozdobią miasta i pomniki w Polsce i na całym świecie. Zobaczcie co przygotowaliśmy i dołączcie do nas – Świętujmy razem!

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości
Przejdź do - Mateusz Gajewski w II etapie InstaLogik

Mateusz Gajewski w II etapie InstaLogik

13 listopada 2023

Z radością informujemy, że uczeń klasy 5 - Mateusz Gajewski zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu matematyczno- informatycznego InstaLogik. Mateusz rozwiązał 40 zagadek logicznych i uzyskał 165 punktów na 200 możliwych. Gratulujemy odwagi, pierwszego sukcesu i trzymamy kciuki za następne dwa konkursowe etapy!

Elżbieta Jóźwiak
Przejdź do - Pasowanie na ucznia kl. 1 Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie.

Pasowanie na ucznia kl. 1 Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie.

7 listopada 2023

W dniu 6 listopada 2023 do grona społeczności szkolnej dołączyły "pierwszaczki". Pasowanych na ucznia zostało 22 uczniów.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia kl. 1 Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie.

Podsumowanie innowacji "Czuję chemię".

26 czerwca 2023

Inspiracją do podjęcia innowacji był wybór patronki szkoły - Marii Skłodowskiej-Curie oraz jej zamiłowanie do nauk przyrodniczych. Nowatorski charakter innowacji polega na wprowadzeniu w obszar edukacji (poprzez nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz przy użyciu asortymentu Laboratoriów Przyszłości) elementów nauk przyrodniczych (tzw. Science) już od najmłodszych klas. Innowacyjne zajęcia będą się skupiały na doświadczeniu, obserwacji i odnajdywaniu korelacji obserwowanych laboratoryjnie zjawisk i procesów chemicznych w życiu codziennym. Koordynatorami działań byli: Pani Urszula Kraus, Pan Szymon Karasiński i Pan Jakub Reszel.

 

Urszula Kraus
Przejdź do - Piknik Rodzinny 2023

Piknik Rodzinny 2023

20 czerwca 2023

W dniu 17 czerwca 2023 odbył się Piknik Rodzinny przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kokaninie. Atrakcji było wiele: dmuchańce, gry, występy dzieci, pyszne potrawy z grilla i nagrody. W załączeniu prezentujemy listę sponsorów, którym serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców - głównego organizatora pikniku i Orkiestry OSP Tykadłów, która umilała nam czas!

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Piknik Rodzinny 2023
Przejdź do - Wyróżnienie dla uczniów z Kokanina w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"!

Wyróżnienie dla uczniów z Kokanina w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"!

22 maja 2023

Z Torunia dotarła do nas bardzo miła wiadomość. W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" nasi uczniowie wywalczyli cztery wyróżnienia!

Elżbieta Jóźwiak
Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla uczniów z Kokanina w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"!
Przejdź do - Wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie

26 kwietnia 2023

W dniu 25 kwietnia 2023 r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Gminnym Konkursie Recytatorsko-Inscenizatorskim pt. "Harce z klasykiem", który odbywał się w Szkole Podstawowej w Skarszewie.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie