DRODZY RODZICE, UCZENNICE I UCZNIOWIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 marca 2020

COVID-19 zdominował świat – stał się niezaprzeczalnym faktem, z którym trzeba nauczyć się żyć. Strach, panika to w chwili obecnej najczęściej doświadczane uczucia. Jak sobie radzić w czasach zarazy? Być dla drugiego człowieka, być obok.

 

Świat stanął na głowie…nie da się już zaprzeczyć, że zagrożenie stało się realne i zbiera coraz większe żniwo. Doświadczamy zupełnie nowej, przerażającej rzeczywistości a skutki epidemii będziemy odczuwać przez kolejne miesiące, jeśli nie lata. Co z polską szkołą? Jak poradzić sobie w tak trudnym momencie? Ministerstwo Edukacji Narodowej podejmuje próby opanowania sytuacji, wydając stosowne rozporządzenia – czy to jednak wystarczy? Tak naprawdę wszystko zależy od nas – dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. To my tworzymy tę rzeczywistość i nadajemy jej właściwy ton. Bądźmy w tym dniach razem, wspierajmy się, pomagajmy sobie nawzajem, bo świat już dawno nie potrzebował tak bardzo empatii, wiary, nadziei i miłości.

Drodzy Rodzice, w razie pytań lub trudności proszę pamiętać, że jestem dla Państwa dostępna online poprzez Portal Mobidziennik.

Katarzyna Sobczak