Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Przedszkole wita po wakacjach!

13 sierpnia 2022

 

Zapraszamy dzieci do Przedszkola w Kokaninie po wakacyjnej przerwie - ruszamy od 16 sierpnia!

Dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci to 25 i 26 sierpnia - kliknij "czytaj więcej", by poznać szczegóły.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Przedszkole wita po wakacjach!
Powiększ zdjęcie

Godzina „W” – kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia w Warszawie akcji „Burza”, tj. godz. 17:00 we wtorek 1 sierpnia 1944.

1 sierpnia 2022

Decyzja o walce z Niemcami w Warszawie podjął gen. Tadeusz Komorowski „Bór” 22 lipca. Decyzja nie była konsultowana z władzami w Londynie. Pozostawało tylko ustalić dokładny termin rozpoczęcia walki, z którym czekano, aż front zbliży się do Warszawy. W sztabie oceniano, ze Armia Krajowa będzie w stanie utrzymać miasto zaledwie kilka dni, dlatego sukces powstania uzależniono od szybkiego załamania wojsk niemieckich i wkroczenia Rosjan do miasta.

31 lipca, po otrzymaniu fałszywej informacji o tym, że Rosjanie już wkraczają na Pragę, gen. „Bór” po konsultacji z szefem sztabu gen. Pełczyńskim, szefem operacji gen. Okulickim, komendantem okręgu płk. Chruścielem i delegatem rządu na kraj Janem Jankowskim podjął decyzję o rozpoczęciu powstania w Warszawie o godz. 17:00 następnego dnia – 1 sierpnia 1944.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Godzina „W” – kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia w Warszawie akcji „Burza”, tj. godz. 17:00 we wtorek 1 sierpnia 1944.
Powiększ zdjęcie Bezpieczne%20wakacje

Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

9 lipca 2022

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!
Powiększ zdjęcie 1

Pożegnanie ósmoklasistów - fotorelacja

25 czerwca 2022
Powiększ zdjęcie 1

Podsumowanie zajęć w Przedszkolu w Kokaninie

25 czerwca 2022

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się - był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania. 
Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem. Mam nadzieję, że wszyscy
będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

Dziękuję Wam drodzy Rodzice za wspaniałą  owocną współpracę i angażowanie się w życie przedszkola. Pani Agnieszka, Pani Dominika i Pani Zuzanna zrobiły wszystko co w ich mocy, aby jak najlepiej przygotować dzieci do przekroczenia progu szkoły - mam nadzieję, że im się to udało. Część dzieci z nami zostaje i cieszymy się, że będziemy
się jeszcze spotykać. A dzieci, które idą do Zerówki prosimy o odwiedzanie przedszkola - my zawsze czekamy na Was z otwartymi ramionami.

Dziękuję Pani Joli Józefiak i Pani Barbarze Kanteckiej za codzienne bycie u boku dzieci i wszelką pomoc.

Ale przede wszystkim dziękuję Wam drogie Dzieci - za codzienny uśmiech i radość jaką nas obdarowywałyście, za entuzjazm i spontaniczność. Życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku – wracajcie szybko!

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Podsumowanie zajęć w Przedszkolu w Kokaninie

Piosenka uczniów Szkoły Podstawowej w Kokaninie

25 czerwca 2022

Muzyka: Filip Reczuch - skrzypce; Leszek Dreczko - gitara

Wykonanie: Szymon Król - solo, klasy 0, 1, 2, 3 - chór

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Piosenka uczniów Szkoły Podstawowej w Kokaninie
Powiększ zdjęcie 1

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

25 czerwca 2022

Gratuluję promocji do wyższych klas i ukończenia szkoły.

Kochani Uczniowie i Przedszkolaki

Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.
Henry Ford powiedział: „Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.” I tego właśnie
dziś Wam życzę – aby nie było dla Was rzeczy niemożliwych. Mocno wierzę w to, że dacie radę osiągnąć wszystkie swoje cele  życiowe, zawodowe, zdrowotne. Często dochodzimy do nich małymi krokami, ale każdy krok na przód jest bardzo istotny. Nie zatrzymujcie się w drodze po marzenia!

Szanowni Rodzice!
Dziękuję za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę i uczniów z Ukrainy, za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i zaangażowanie. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

Koleżanki i koledzy!
Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły dziękuję za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży.

Życzę wszystkim bezpiecznego, spokojnego i udanego wypoczynku.
Dbajcie o siebie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy, bo wierzę, że po wakacjach czekają na Was piękne przygody i ciekawe wyzwania.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022