Jesteś tutaj: Start / Pedagog

Pedagog

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szanowni Rodzice,

zachęcam do zapoznania się z zasobami strony internetowej Powiatowej Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej w Opatówku. W zakładce aktualności znajdziecie Państwo odpowiedź na wiele trudnych i nurtujących pytań a także otrzymacie wskazówki jak ułatwić sobie prace z dzieckiem. Przykładowe artykuły na które można trafić na stronie poradni:

1. Gdzie uzyskać wsparcie psychiczne w związku z pandemią?

2. Jak wesprzeć i motywować dzieci podczas nauki on-line?

3. Propozycje zabaw w domowym zaciszu.

4. Materiały do pracy logopedycznej.

Poniżej link do strony:

http://poradnia.powiat.kalisz.pl/index.php?c=page&id=13&s=2

Pozdrawiam, 

Katarzyna Sobczak

Artykuły

Przejdź do - Godziny pracy pedagoga szkolnego

Godziny pracy pedagoga szkolnego

1 października 2020

REKRUTACJA 2020/2021

28 kwietnia 2020

https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/

DRODZY RODZICE, UCZENNICE I UCZNIOWIE

29 marca 2020

COVID-19 zdominował świat – stał się niezaprzeczalnym faktem, z którym trzeba nauczyć się żyć. Strach, panika to w chwili obecnej najczęściej doświadczane uczucia. Jak sobie radzić w czasach zarazy? Być dla drugiego człowieka, być obok.

 

Świat stanął na głowie…nie da się już zaprzeczyć, że zagrożenie stało się realne i zbiera coraz większe żniwo. Doświadczamy zupełnie nowej, przerażającej rzeczywistości a skutki epidemii będziemy odczuwać przez kolejne miesiące, jeśli nie lata. Co z polską szkołą? Jak poradzić sobie w tak trudnym momencie? Ministerstwo Edukacji Narodowej podejmuje próby opanowania sytuacji, wydając stosowne rozporządzenia – czy to jednak wystarczy? Tak naprawdę wszystko zależy od nas – dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. To my tworzymy tę rzeczywistość i nadajemy jej właściwy ton. Bądźmy w tym dniach razem, wspierajmy się, pomagajmy sobie nawzajem, bo świat już dawno nie potrzebował tak bardzo empatii, wiary, nadziei i miłości.

Drodzy Rodzice, w razie pytań lub trudności proszę pamiętać, że jestem dla Państwa dostępna online poprzez Portal Mobidziennik.

Katarzyna Sobczak

INFORMACJE DLA RODZICÓW

14 października 2019

Drogi Rodzicu, jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości funkcjonowania swojego dziecka, zgłoś się na badanie diagnozujące jego rozwój do Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opatówku. Wzory potrzebnych dokumentów znajdują się w plikach poniżej.  Do wniosku zawsze warto dołączyć opinie wychowawcy i nauczycieli przedmiotowych, które mogą być  przygotowane na Państwa prośbę. Więcej wniosków i informacji na stronie poradni w zakładce formularze do pobrania:

http://poradnia.powiat.kalisz.pl/

zgłoszenie do Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opatówku

wniosek o wydanie orzeczenia/opinii

wniosek w objęcie terapią

Katarzyna Sobczak

Galeria

  • Powiększ zdjęcie REKRUTACJA 2020/2021

    REKRUTACJA 2020/2021