Sportowe sukcesy uczniów z Kokanina

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 grudnia 2021

Koniec listopada i początek grudnia 2021 r. przyniósł wiele emocji sportowych oraz sukcesów naszych młodych sportowców z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kokaninie.

Dominowały rozgrywki w turnieju o puchar Tymabrku. Wszystkie zespoły przygotował oraz prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Pan Piotr Kozanecki.

W dniu 26 listopada 2021 r. drużyna ZSP Kokanin (rocznik 2009/2010) reprezentowała Gminę Żelazków podczas Finału Powiatu Kaliskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci, który odbył się w Stawiszynie. Reprezentacja szkoły wystąpiła z powodzeniem w turnieju zajmując ostatecznie miejsce V-VI na 11 gmin Powiatu Kaliskiego.
W dniu 29 listopada 2021 r. odbył się w Stawiszynie Finał Powiatu Kaliskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku w kategorii U10. Drużyna z rocznika 2012/2013 zajęła bardzo dobre II miejsce w Finale Powiatu.
Dzień 30 listopada 2021 r. to kolejne emocje piłkarskie z udziałem chłopców ZSP Kokanin z rocznika 2010/2011. Drużyna rywalizowała w Stawiszynie w Finale Powiatu Kaliskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku w kategorii U12. W gronie VI zespołów młodzi piłkarze z ZSP Kokanin zajęli V miejsce, ale patrząc na zaangażowanie podczas turnieju oraz umiejętności piłkarskie naszych chłopców miejsce naszej reprezentacji powinno być zdecydowanie wyższe jednak w dniu dzisiejszym zabrakło przysłowiowego sportowego szczęścia.
Na początku grudnia w czwartkowy poranek do rywalizacji włączyli się również najmłodsi piłkarze naszej szkoły (pierwszoklasiści) rywalizując w Finale Powiatu Kaliskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku w kategorii U8. W skład zespołu wchodzili zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie II miejsce w Finale Powiatowym po dramatycznym i pełnym emocji meczu finałowym, który rozstrzygnął się na 30 s przed ostatnim gwizdkiem sędziego porażką 3-4 z gospodarzem turnieju Szkołą Podstawową w Zbiersku.
Dziękujemy uczniom za piękną, sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły. 
Dziękujemy też rodzicom za pomoc w transporcie zawodników na wszystkie mecze.
Piotr Kozanecki

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4

 • Powiększ zdjęcie 5

  5