Nowe wytyczne dla szkół

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 grudnia 2021

Adam Niedzielski, minister zdrowia, 7 grudnia 2021 roku ogłosił nowe decyzje władz w związku z koronawirusem i chorobą COVID-19. 

Szanowni Państwo

Mimo wielu zabiegów z naszej i Państwa strony nie udało się nam uchronić przed wirusem. Część naszych uczniów już przebywa na kwarantannie. Z relacji konferencji prasowej Ministra Zdrowia wynika, że niestety powraca nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia.

Żłobki i przedszkola mają być czynne.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził, że jest to rozwiązanie tymczasowe. - Uczniowie wrócą do szkół 9 stycznia – powiedział Kraska.

Czas nauki zdalnej będzie niezwykle trudny. Proszę Państwa o rozwagę, cierpliwość i współpracę. Każdemu potrzebującemu uczniowi zapewnimy sprzęt - proszę zgłaszać taką potrzebę wychowawcy lub do sekretariatu. Możliwości mamy ograniczone, ale wypożyczymy każdy dostępny laptop. 

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, rząd niebawem ogłosi kolejne obostrzenia w związku ze świętami Bożego Narodzenia oraz nowym wariantem koronawirusa - Omikron. „Stan spraw przedstawia się niedobrze, można powiedzieć - bardzo niedobrze” - stwierdził szef rządu na konferencji prasowej, odnosząc się do sytuacji związanej z COVID-19.
Można przypuszczać, że władze rozważają zaostrzenie restrykcji dla osób niezaszczepionych na COVID-19.

W murach szkoły pozostają przedszkolaki - tutaj utrzymujemy stan zamknięcia tj. rodzice nie są wpuszczani na teren przedszkola. Apeluję do Państwa, by w razie jakichkolwiek dolegliwości pozostawić dziecko w domu i obserwować. W grupach przedszkolnych niezwykle trudno utrzymać dystans i każda infekcja szybko się rozprzestrzenia. Dzieci z objawami przeziębienia i innymi dolegliwościami będą natychmiast odsyłane do domu. Proszę Państwa o rozwagę, by zaoszczędzić sobie, a przede wszystkim dzieciom niepotrzebnego stresu.

W szkole podstawowej nadal uczą się stacjonarnie dzieci z klas 1-8. Uczniowie będą upominani w sprawie noszenia masek w przestrzeni wspólnej. Proszę o zachęcanie dzieci do dbałości o dezynfekcję i rozważenie możliwości szczepienia swoich pociech. Uwagi wpisywane uczniom mają być dla Państwa sygnałem w jakim stopniu uczniowie przestrzegają ustalonych zasad.

Życzę wszystkim jak najwięcej zdrowia.

Magdalena Szczepaniak

 

Magdalena Szczepaniak