Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - SKS Wielkopolska - rusza kolejna edycja zajęć sportowych

SKS Wielkopolska - rusza kolejna edycja zajęć sportowych

18 stycznia 2023
Miło nam poinformować, że zgłoszone przez Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kokaninie grupy sportowe zostały przyjęte do Programu Szkolny Klub Sportowy. Zajęcia SKS organizujemy już trzeci rok i od stycznia rozpoczynamy kolejną edycję.
Łączna liczba godzin do przeprowadzenia od stycznia do grudnia przez każdą przyjętą grupę to 70 jednostek ćwiczebnych - trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe uczniów!
Trenerem jest Pan Piotr Kozanecki.
Magdalena Szczepaniak
Przejdź do - Koncert kolęd 2022

Koncert kolęd 2022

23 grudnia 2022

Za nami pierwsze wspólne kolędowanie. W środę 21 grudnia 2022 odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kokaninie. Razem z wyjątkowymi artystami przećwiczyliśmy kolędowy repertuar i wprowadziliśmy atmosferę radosnego świętowania.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Koncert kolęd 2022

Kiermasz Świąteczny 2022 - startujemy 6 grudnia!

2 grudnia 2022

Zapytanie ofertowe

2 grudnia 2022

Szanowni Państwo

Zapraszamy do zakładki BIP, gdzie znajduje się zapytanie ofertowe nr 2/2022 na usługę:  PRZYGOTOWANIA I DOSTARCZANIA POSIŁKÓW (USŁUGA CATERINGOWA) DLA DZIECI I MŁODZIEŻY UCZĘSZCZAJĄCYCH

DO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W KOKANINIE.

Oferty należy składać w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Kokaninie, Kokanin 67, 62-817 Żelazków w terminie do dnia 16 grudnia 2022 r. do godz. 15:00.

Magdalena Szczepaniak
Przejdź do - Mistrzostwo Powiatu Kaliskiego w halowej piłce nożnej dla Szkoły Podstawowej w KOKANINIE

Mistrzostwo Powiatu Kaliskiego w halowej piłce nożnej dla Szkoły Podstawowej w KOKANINIE

2 grudnia 2022
Dzień 29.11.2022 r. z pewnością przejdzie do historii Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie za sprawą uczniów tejże szkoły, którzy zapisują się złotymi zgłoskami w dziejach za swoje fenomenalne osiągniecie sportowe – Mistrz Powiatu Kaliskiego w halowej piłce nożnej ,,futsal’’ w ramach Igrzysk Dzieci.
Mistrzostwo Gminy Żelazków dało nam możliwość reprezentowanie Gminy Żelazków na etapie powiatowym. Do Finału Powiatowego zgłosiło się aż 9 zespołów: SP Stawiszyn, SP Kokanin, SP Zbiersk, SP Opatówek, SP Koźminek, SP Korzeniew, SP Piotrów, SP Staw i SP Strzałków.
Finał Powiatowy w halowej piłce nożnej równocześnie odbywał się na dwóch halach w Stawiszynie i w Zbiersku. Szkoła Podstawowa w Kokaninie fazę grupową rozpoczęła w Stawiszynie odnosząc 3 pewne zwycięstwa i zanotowała 1 porażkę z gospodarzem turnieju SP Stawiszyn. Dobra gra w fazie grupowej dała awans do półfinału gdzie pokonaliśmy SP Korzeniew i nasze marzenie stało się coraz bardziej realne gdyż weszliśmy do Wielkiego Finału. Po zaciętym Finale, obronionym rzucie karnym przez naszego bramkarza Kacpra Tomczaka mecz zakończył się remisem 1-1. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Kokanina co przełożyło się na eksplozję radości całego zespołu z końcowego sukcesu!!
Cztery lata pracy i zaangażowania, wiele pytań czy stać taką szkołę jak nasza na większy sukces sportowy dzisiaj stał się pięknym faktem, że stać nas na wiele i dla nas nie ma ,,sportowego sufitu’’! Mistrzostwo Powiatu Kaliskiego dało nam prawo awansu do Finału Rejonowego w halowej piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci!
Dzisiaj cały zespół pokazał, że nie liczy się ,,wielkość’’ szkoły żeby odnosić duże sukcesy sportowe, a grupa ludzi, która patrzy w jednym kierunku i ma wspólne marzenia i cele!!
Dzisiejsze Mistrzostwo na pewno pozostanie w pamięci zarówno zawodników jak i nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Kozaneckiego, który przygotował i prowadził zespół w tym wyjątkowym dniu.
Skład MISTRZÓW:
Ksawery Czarnecki, Maciej Szeliga, Jakub Figlak, Kacper Tomczak, Bartłomiej Bednarski, Krystian Waszak, Adam Figlak, Tomasz Zieliński, Franciszek Welka i Mateusz Świst.
Trener : Piotr Kozanecki

 

Piotr Kozanecki
Przejdź do - #przerwanaczytanie

#przerwanaczytanie

28 października 2022

W dniu 28.10.2022r Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji w biciu rekordu w czytaniu na przerwie.  

Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją ulubioną książkę. Uczniowie wykazali się kreatywnością tworząc własne strefy czytania.
Wszystkim, którzy czytali- dziękujemy za udział.
 
Koordynator: Barbara Błaszczyk
Barbara Błaszczyk
Przejdź do - Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji

Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji

30 września 2022

Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów.
Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji
szkolnej.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji