Nowe obostrzenia w całej Polsce!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 marca 2021

Szanowni Państwo

Po piorunującym, dobowym wzroście liczby zakażeń w Polsce, który wyniósł ponad 25 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, rząd jeszcze dziś zwołał pilną konferencję prasową, na której minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach. Już wiadomo, że od 20 marca czeka nas lockdown.

Od 20 marca do 9 kwietnia zamknięte będą hotele (za wyjątkiem robotniczych), kina oraz obiekty kulturalne, a także baseny i obiekty sportowe. Obowiązywać będzie również ograniczenie działalności galerii handlowych.

Od 20 marca również powrót do nauki zdalnej w klasach I-III.

Proszę, by uczniowie klas młodszych zabrali niezbędne podręczniki i ćwiczenia ze szkoły - najpóźniej w piątek. Jeżeli istnieje potrzeba wypożyczenia sprzętu szkolnego proszę zgłaszać się do wychowawcy, który przekaże ile komputerów mamy przygotować. Rodzic może odebrać sprzęt po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z sekretariatem szkoły.

Wracamy do planu nauki zdalnej, który wychowawcy przekażą dzieciom i Państwu.

Przedszkole i oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej (tzw. zerówka) pracują bez zmian.

Główną przyczyną przyspieszenia epidemii jest mutacja brytyjska. Dlatego apeluję do Państwa, by raz jeszcze rozważyć korzystanie z opieki przedszkolnej w okresie przerwy świątecznej tj. 1, 2 i 6 kwietnia. Dla pracowników i dzieci będzie to chwila wytchnienia, a także doskonały moment, by gruntownie zdezynfekować sale, zabawki i sanitariaty. Zdaję sobie sprawę, że jest to trudne logistycznie, jednak w obliczu zagrożenia zachorowaniem proszę, by przemyśleć tę kwestię i przekazać informację wychowawcom.

 

Dziękuję

Magdalena Szczepaniak