Huggy Wuggy - co to ?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Drodzy rodzice!

Natrafiłam na artykuł o Huggy Wuggy, pojawiają się już zabawki takiego stwora i dochodzą mnie informację, że jest to top 10 najbardziej oczekiwanych zabawek przez naszych najmłodszych milusińskich. Dzieci proszą o te zabawki na swoje urodziny a mnie zastanawia czy wiedzą Państwo co to za zabawka? Dzieci już wiedzą, że to uroczy niebieski stworek, który uwielbia się przytulać. Szkoda tylko, że potem w morderczym uścisku zadusza swoją ofiarę na śmierć. Niestety mamy powtórkę ze Squid Game. Huggy Wuggy to postać z horroru gry na PC dla dzieci powyżej 16 roku życia. W internecie powstało wiele wulgarnych, agresywnych i przerażających treści, do których małe dzieci bez problemu mogą dotrzeć, choćby korzystając z YouTube. Dzieci uwielbiają tę postać, rodzice powinni jednak mieć się na baczności.

Jak wygląda Huggy Wuggy?

Huggy Wuggy [wym.: hagi łagi] to duża pluszowa postać, która ma długie ramiona i nogi. Ma puszyste niebieskie futerko. Nosi jasnoniebieską muszkę i ma  charakterystyczny „uśmiech". Ta z pozoru sympatycznie wyglądającą postać tak naprawdę wcale nie jest miła. Gdy przyjrzysz się lepiej, na niektórych jego wizerunkach zauważysz małe ostre zęby, które są zabarwione krwią.

Co to jest Huggy Wuggy i Poppy Playtime?

Huggy Wuggy, choć brzmi dość przytulnie, jest złą postacią z gry wideo typu survival horror. Gra „Poppy Playtime" od MOB Games została wydana w ubiegłym roku i jest przeznaczona dla dzieci 16+. Kategorycznie jest to propozycja dla fanów mocnych wrażeń oraz dla osób które są wstanie przetworzyć w swoim umyślę płynące z niego bodźce, proszę mi wierzyć dzieci poniżej 16 roku życia będą miały z tym ogromną trudność. Bo jak dziecko ma sobie wytłumaczyć jego przebieg. Rozgrywka toczy się w opuszczonej fabryce zabawek, a zadaniem gracza jest rozwiązywanie zagadek. Jednak należy mieć się na baczności, bo z produkowanymi tu niegdyś zabawkami stało się coś złego. Upiorne lalki polują na gracza, którego chcą przytulić. Jednak nie jest to uścisk Troskliwego Misia. Pojedynek zmienia się w walkę o przetrwanie. Jeśli się dobrze nie ukryjesz Huggy Wuggy „przytuli cię tak, że razem wydacie ostatni oddech". Podobnie jak wcześniej w przypadku Squid Game, niebezpieczne zabawy trafiły na place zabaw. Uczniowie  a nawet dzieci przedszkolne zaczynają naśladować upiornego pluszaka. Dzieci przytulają się mocno i do ucha szepczą wulgaryzmy lub grożą morderczym uściskiem. Ta niebezpieczna fascynacja Huggy Wuggy dotarła także do naszego kraju. Nawet dzieci przedszkolne mówią, że widziały i grały w tę grę w domu. Szanowni Państwo myślę, że powinniśmy być bardziej czujni, co robią nasze dzieci. Wy, drodzy państwo w domu a my nauczyciele w szkole. Poniżej udostępniam artykuł , bardzo proszę o wczytanie się w niego, proszę poddać się chwili refleksji czy to na pewno są odpowiednie treści dla naszych podopiecznych.

https://mamadu.pl/162289,huggy-wuggy-wszytko-co-rodzice-powinni-wiedziec-o-niebieskim-pluszaku?fbclid=IwAR12H-JrkFl9De6E6NgknNYfknJ7RzPhPDD-Aid-qqzXh25B215nhUX2DcU

 

mgr Katarzyna Miklas