Jesteś tutaj: Start / Szkoła

Szkoła

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Podsumowanie innowacji "Czuję chemię".

26 czerwca 2023

Inspiracją do podjęcia innowacji był wybór patronki szkoły - Marii Skłodowskiej-Curie oraz jej zamiłowanie do nauk przyrodniczych. Nowatorski charakter innowacji polega na wprowadzeniu w obszar edukacji (poprzez nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz przy użyciu asortymentu Laboratoriów Przyszłości) elementów nauk przyrodniczych (tzw. Science) już od najmłodszych klas. Innowacyjne zajęcia będą się skupiały na doświadczeniu, obserwacji i odnajdywaniu korelacji obserwowanych laboratoryjnie zjawisk i procesów chemicznych w życiu codziennym. Koordynatorami działań byli: Pani Urszula Kraus, Pan Szymon Karasiński i Pan Jakub Reszel.

 

Urszula Kraus
Przejdź do - Piknik Rodzinny 2023

Piknik Rodzinny 2023

20 czerwca 2023

W dniu 17 czerwca 2023 odbył się Piknik Rodzinny przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kokaninie. Atrakcji było wiele: dmuchańce, gry, występy dzieci, pyszne potrawy z grilla i nagrody. W załączeniu prezentujemy listę sponsorów, którym serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców - głównego organizatora pikniku i Orkiestry OSP Tykadłów, która umilała nam czas!

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Piknik Rodzinny 2023
Przejdź do - Wyróżnienie dla uczniów z Kokanina w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"!

Wyróżnienie dla uczniów z Kokanina w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"!

22 maja 2023

Z Torunia dotarła do nas bardzo miła wiadomość. W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" nasi uczniowie wywalczyli cztery wyróżnienia!

Elżbieta Jóźwiak
Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla uczniów z Kokanina w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny"!
Przejdź do - Wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie

26 kwietnia 2023

W dniu 25 kwietnia 2023 r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Gminnym Konkursie Recytatorsko-Inscenizatorskim pt. "Harce z klasykiem", który odbywał się w Szkole Podstawowej w Skarszewie.

Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: Wyróżnienie w konkursie recytatorskim dla uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie
Przejdź do - I miejsce w konkursie wokalnym!!!

I miejsce w konkursie wokalnym!!!

21 kwietnia 2023
W dniu 18.04.2023r  Milena Łuczak  brała udział w gminnym przeglądzie piosenki przedszkolnej ,,Wiosenna Biernutka'' w Szkole Podstawowej w Biernatkach.
Magdalena Szczepaniak
Czytaj więcej o: I miejsce w konkursie wokalnym!!!
Przejdź do - Awans do Finału Wojewódzkiego - ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku '' U-10 chłopców.

Awans do Finału Wojewódzkiego - ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku '' U-10 chłopców.

26 kwietnia 2023
W dniu 25 kwietnia młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie rywalizowali w Zbiersku o Mistrzostwo Powiatu Kaliskiego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku '' w kategorii U - 10 chłopców.
 
 
Piotr Kozanecki
Czytaj więcej o: Awans do Finału Wojewódzkiego - ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku '' U-10 chłopców.
Przejdź do - III miejsce w Finale Rejonu Kalisz  w piłce siatkowej chłopców dla Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie!

III miejsce w Finale Rejonu Kalisz w piłce siatkowej chłopców dla Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie!

3 kwietnia 2023

W dniu 30.03.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W gronie finalistów spotkało się 8 Mistrzów Powiatów: SP 18 Kalisz, SP 24 Kalisz, SP 7 Krotoszyn, SP Nowe Skalmierzyce, SP Kościelna Wieś, SP Kokanin, SP Trębaczów i SP 2 Ostrzeszów.

Piotr Kozanecki
Czytaj więcej o: III miejsce w Finale Rejonu Kalisz w piłce siatkowej chłopców dla Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie!