III miejsce w Finale Rejonu Kalisz w piłce siatkowej chłopców dla Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kokaninie!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 kwietnia 2023

W dniu 30.03.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W gronie finalistów spotkało się 8 Mistrzów Powiatów: SP 18 Kalisz, SP 24 Kalisz, SP 7 Krotoszyn, SP Nowe Skalmierzyce, SP Kościelna Wieś, SP Kokanin, SP Trębaczów i SP 2 Ostrzeszów.

Szkoła Podstawowa w Kokaninie została przydzielona do grupy z faworytem rozgrywek SP 7 Krotoszyn oraz SP Kalisz 24 i SP Kościelna Wieś. Grupa prowadzona przez nauczyciela wychowania Piotra Kozaneckiego przygotowywała się do tych zawodów od 4 lat. Celem minimum było zajęcie wysokiego III miejsca w końcowej klasyfikacji.
W fazie grupowej młodzi siatkarze z Kokanina pokonali SP 24 Kalisz i SP Kościelną Wieś. W ostatnim meczu grupowym zmierzyliśmy się z faworytem rozgrywek SP 7 Krotoszyn. Stawką meczu był awans do najlepszych 8 drużyn w Wielkopolsce. Szkoła z Krotoszyna, która ma bardzo duże tradycje siatkarskie wielokrotnie w tych rozgrywkach zdobywała medale Mistrzostw Polski, a ich wychowankowie reprezentują lub reprezentowali najwyższą męską ligę siatkówki w Polsce. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu niestety ulegliśmy faworyzowanemu zespołowi z SP 7 Krotoszyn w tie-breaku 15 – 10 i ostatecznie w setach 2 - 1. W meczu o III miejsce pokonaliśmy dość pewnie SP Skalmierzyce i historyczne III miejsce na podium stało się faktem, a cel stawiany przed zawodami został osiągnięty.
Osiągnięty wynik jest bardzo dużym sukcesem naszych chłopców oraz bezcenną promocją Szkoły Podstawowej w Kokaninie. Droga do sukcesu była trudna i wymagająca czyli cały ten proces, którego tak naprawdę nie widać. Żeby móc rywalizować na tak wysokim poziomie, grupa przeszła czteroletni długi proces treningowy trudnej, ale jakże pięknej gry jaką jest piłka siatkowa.
Sport jest piękną życiową przygodą, która uczy wielu wartościowych cech. Wszystkie odniesione zwycięstwa, porażki, uczucia i emocje z nimi związane z pewnością zaowocują w późniejszym życiu, ponieważ sportowiec jest zawsze bogatszy o takie doświadczenia. Mamy nadzieję, że kolejny tak duży sukces przełoży się na jeszcze większe zaangażowanie naszych uczniów oraz wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie naszą szkołą w środowisku lokalnym.
Skład zespołu:
Bartłomiej Bednarski, Ksawery Czarnecki, Adam Figlak, Jakub Figlak, Jan Matyszczak, Maciej Szeliga, Krystian Waszak, Jakub Wolny, Tomasz Zieliński
Wcześniejsze etapy:
Oskar Krakus i Kacper Tomczak
Kolejność końcowa:
I m-ce SP 7 Krotoszyn
II m-ce SP 18 Kalisz
III m-ce SP Kokanin
IV m-ce SP Skalmierzyce
V-VIII m-ce SP 24 Kalisz, SP Trębaczów, SP 2 Ostrzeszów, SP Kościelna Wieś.
Piotr Kozanecki

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4