Jesteś tutaj: Start / O nas / Historia

Historia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szanowni Państwo; Rodzice; Uczniowie; Nauczyciele...

Pragniemy odtworzyć historię szkoły w Kokaninie, historię społeczności z nią związanej.

Na kartach kronik zapisało się wiele, ale czas zatarł sporo wiadomości - nie pozwólmy zapomnieć osób, rodzin i uczniów, którzy wnieśli ogromny wkład w funkcjonowanie szkoły.

Proszę wszystkich, którzy posiadają zdjęcia budynku i otoczenia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kokaninie o dostarczenie ich do sekretariatu szkoły, gdzie zeskanujemy dokumenty i wspólnie stworzymy skarbiec wiedzy o Kokaninie i szkole. Można także przesłać własne skany na adres zspkokanin@gmail.com z dopiskiem: Wyrażam zgodę na publikację na stronie internetowej ZSP Kokanin.

Z góry serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy wesprą nasza akcję.

Magdalena Szczepaniak

dyrektor ZSP Kokanin

Artykuły

Przejdź do - Początki szkoły w Kokaninie...

Początki szkoły w Kokaninie...

7 marca 2022
Przejdź do - Odbudowa szkoły po wojnie...

Odbudowa szkoły po wojnie...

7 marca 2022
Przejdź do - Drużyna harcerska przy Szkole Podstawowej w Kokaninie - 1951

Drużyna harcerska przy Szkole Podstawowej w Kokaninie - 1951

8 marca 2022

Z kart kroniki szkolnej dowiadujemy się, że przez wiele lat istniała drużyna harcerska, która w listopadzie 1951 roku otrzymała sztandar. Co stało się z drużyną? Jeżeli ktoś z Państwa posiada informacje na temat drużyny, jej składu, działalności itp.  czekamy na informacje!

zspkokanin@gmail.com

 

Przejdź do - Podłączenie szkoły do prądu - 1951

Podłączenie szkoły do prądu - 1951

8 marca 2022

Choć wydaje się to niemożliwe, to jednak nauka nie była tak łatwa i prosta wiele lat temu - tym bardziej bez prądu. Wielkim wydarzeniem było podłączenie miejscowości Kokanin, w tym szkoły, do sieci elektrycznej. W dniu 22 grudnia 1951 zyskaliśmy prąd i radiofonię!

Przejdź do - SKO - 1965/1966

SKO - 1965/1966

8 marca 2022

Szkolna Kasa Oszczędności - uczyła systematyczności, planowania, organizowania wydatków. W Kokaninie kasa zaczęła działać w roku 1965/1966. W tym celu została powołana Rada Nadzorcza i Komisja Rewizyjna. Prace nad wdrożeniem systemu oszczędzania prowadził także Samorząd Uczniowskim pod opieką Pana Zbigniewa Kostańskiego.

Porządkując szkolny schowek w roku 2021 natrafiliśmy na niebywałe znalezisko - kasetkę z książeczkami i składkami SKO. Ponad 2000 złotych w starych banknotach, imienne książeczki uczniów głównie z lat 80-tych, książki kasowe, odręczne zapiski. Dziś mają ogromną wartość sentymentalną.